Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.06.2011 21:31:08 

MANDYLION

Aktuality

19.6.2011 - musím po dlouhé odmlce přinést nádhernou novinku, Funny Girl Mandylion, úžasná psí dáma, přivedla na svět 5 překrásných miminek, podívejte se a potěšte se s námi. www.mayabor.fototto.eu/


31.12.2010 - poslední den roku přináší s sebou důvod k zamyšlení a bilancování. Nerada se ohlížím zpět, poslední roky nebyly úplně snadné, člověk se musí někdy vzdát i toho, bez čeho nedokáže existovat. Díky přátelům  a velké víře, že musí být zase lépe, jsme vše ustáli, podařilo se zase doplnit energii. Změnili jsem rovněž bydliště, takže Mandylion má již zase své zázemí a těšíme se na rok 2011.

31.8. 2009 - podelší odmlce se opět ozývám. Jelikož jsme prodělali menší rodinné zemětřesení, došlo ke změně adresy a zmenšení velikosti naší smečky. Někteří naši svěřenci již mají nové domovy a páníčky a ještě hledáme nový domov pro našeho šampiona Archieho a fenečku Kiss Kiss.

 

V myslivosti vyšel člnek o Parsonech. Jako ilustrační foto slouží naši "modelové" Schatzie a Gery Mandylion. Podívejte se ZDE  

  

25.6. 2009 - náš rotvajler Brody Janovský dvůr nastoupil do služby u vězeňské služby v Žatci a dělá nám radost alespoň na dálku a jsem na něj nesmírně hrdá, že slouží dobré věci a zúročí vše, co jsem do něj vložila. Moc nám chybí, ale je ve vynikajících rukou a pod dohledem špičkového psovoda, pan Jiřího Kettnera.

18.5. 2009 - z posmyslného hnízda vylétli pejskové Ivory a Ivanhoe. Kluci dělají spoustu radosti ve svých nových domovech.

 Přijímáme záznamy na štěňátka ze spojení Emma von der Deutschbauerhube a Rednock Treasure Hunter

Již máme předběžný termín na setkání všech Mandylioňáků - první polovina měsíce září.

6.5. 2009 - doplňujeme alespoň trochu zanedbávané aktuality.Rodina Mandylion se rozrostla o další členy, a to: kluci Ivory a Ivanhoe a holčička I love. Rodiči jsou Schatzie a Beruška.

23.3. 2009 - dnes jsme měli v naší chovatelské stanici úžasnou návštěvu, na krytí k nám přijeli manželé Fenikovi. Archie byl moc spokojený, protože mu přivezli slečnu nevěstu a my dvounozí jsme také byli náramně štastní, protože jsem vzpomínali na naše parsoní začátky, probrali jsme naše čtyřnohé lásky , ze kterých se za ty roky staly bábičky...bylo to moc příjemné odpoledne

SETKÁNÍ MANDYLIONU - čas letí jako blázen a než se nadějeme, bude to rok od našeho rodinného setkání. Letos se bude naše setkání konat na místě obvyklém, v areálu umělé nory v Šemíkovicích. Termín ještě není definitivní, takže čekám návrhy i náměty a velice se už na všechny těším. Určitě mezi sebou přivítáme i ty nejmladší, kteří v roce 2008 poprvé spatřili světlo světa a navzájem si přineseme do života pro změnu něco hezkého a pozitivního.

 

7.2. 2009 - delší dobu to tu zanedbávám, ale začala jsem pracovat a opravdu je toho docela dost, takže přijměte mou omluvu a až se vše zase zaběhne do určitého rytmu,dáme o sobě zase víc vědět. Nicméně jakékoliv zprávy od všech našich dětí nezůstávají někde ve stohu nepřečtených emailů, vždy se s nimi, i fotečkami potěším, duši pohladí,ale nezbývá sil na delší odepisování,tak se prosím na mě nezlobte, potřebovala bych teď dolít kapku toho parsoního temperamentu do žil.

2.2. 2009 - tento den asi začnu slavit druhé narozeniny, protože jsem se asi podruhé narodila, můj anděl strážný musí  být setsakramentsky výkonný, protože mě při cestě do práce sestřelil jeden "pán". Auto je sice totál, ale žiju. Tak doufám, že jsem si svou účast při dopravních nehodách již vybrala.

 

GREGORY MANDYLION se stal junioršampionem Slovenska, velké gratulace do Bratislavy, více info na www

Přidány informace o štěňátkách v Brně v sekci štěňata

 

19.12. 2008 byla nakryta Ajša Mandylion Jch Rednock Treasure Hunterem. Jedná se o špičkové spojení, oba rodiče jsou pracovně vedeni, Ajša má jako jediná parsonka přiznán titul " U " a nezahálí ani na poli soutěžním a účastní se memoriálů a mezinárodních zkoušek se svým vůdcem, panem Josefem Kučerou. V případě zájmu o štěňátka mne můžete kontaktovat.

Vážení přátelé,dovlote mi, abych zde popřála všem hodně štěstí a zdraví v nadcházejícím roce, mnoho úspěchů a radosti s čtyřnohými miláčky a ať je tento rok k nám všem vstřícnější a milejší, než byl ten minulý.

19.11. 2008 - po delší době doplňujeme novinky,minulý týden odešla malá Hippie do své rodiny ke Katce Derflerové do Brna, tak oběma holkám přeji spoustu krásných spoečných chvil každý den a ať si dělají radost navzájem.

6.11. 2008 - dnes nám přišel nádherný a povzbuzující email z Liberce od Gulivera a jeho rodiny.Fotky najdete v sekci Fotogalerie. Mnohokrát děkuji za milá slova.

 

Fenka Hippie je volná, v případě zájmu nás můžete kontaktovat. Jedná se o velmi kontaktní a milou fenu. Je učenlivá, velice chápavá a člověku oddaná. Není to tolik svobodomyslná duše, jak by mohlo naznačovat její jméno :-)

 21.10.2008 - letošní rok je mírně řečeno rokem smolným a nešťastným a opravdu se to musí sypat ze všech stran. Je to asi zkouška mé otrlosti a psychické zdatnosti. Bohužel s obrovskou bolestí mého kynologického srdce musím oznámit, že naše nastávající maminka Emma potratila. Na štěňátka jsem se velice těšila, lae takový je život a asi to tak mělo být. Jsou to věci mezi nebem a zemí, které prostě občas nedokážeme ovlivnit. Člověk občas potřebuje políček, pro pokoru a připomenutí, ale letos jsem jak fackovací panák :-((

Přidán nový článek, možná ho budeme muset uvést i v několika jazykových verzích, aby se rozsvítilo i za hranicemi všedních dnů.....v ČR fungují už řadu let splachovací záchody a nelezeme tu po stromech, jak si naši někteří sousedi mohou myslet...i když chování některých "chovatelů" jim nepochybně dává za pravdu 

 !!!!! DOUGLES MANDYLION slavil tento víken obrovský úspěch ve výstavních kruzích v Budapešti, kde se konala klubová výstava maďarského teriérklubu a "EVROPA" .Po oba dva dny získal překrásné ocenění V1, CAC.Jsme na něj náležitě pyšní a děkujeme za vynikající reprezentaci našeho chovu.!!!!!!

Ajša Mandylion je vyobrazena v Myslivosti a stává se z ní nejen pracovní stálice,ale i mediální hvězda a se svým vůdcem už pro propagaci a dobré jméno plemene opravdu víc udělat nemohou. Je historicky první parsonkou, která získala v ČR označení "U", a s takovýmto  výčtem zkoušek a úspěchů hravě strčí do kapsy i zástupce podstatně známějších a v myslivosti tradičnějších pracovních plemen.

Dášenka - přátelé, kdo potřebuje pohladit psí duši, běží večerníček Dášenka, který bych naordinovala povinně některým rádobychovatelům....Já si ho dávám s dětmi za odměnu

2. 10. 2008 - spuštěna nová sekce články, kde se pokusím formulovat vlastní zkušenosti a názory a kde vás seznámím s tím, jak to tu u nás chodí a na čem nám záleží

 29. 9. 2008 - vloženy nové fotky našich princezen. Děvčata již mají jména a výborně prospívají.Zatím nejsou zadané a vybíráme vhodné rodiny pro naše poklady.V případě zájmu nás můžete kontaktovat na email či telefonicky.

20.9.2008 - klubová výstava KCHT. REDNOCK TREASURE HUNTER V1,CAC, CC a ARCHIE MANDYLION V2,res. CAC

 Vložena nová sekce "zajímavosti", která bude přinášet nejrůznější perličky, podněty k zamyšlení a věci, které mě oslovily a chci se s nimi podělit...

16.9. 2008 - Edith Piaf Mandylion o víkendu úspěšně složila norovací zkoušky s plným počtem bodů a v druhém nejrychlejším čase. Také ve všestranném výcviku pro služební plemena nezahálí a připravuje se na další lovecké zkoušky........Holky díky a gratulujeme!!!!

K "zeleným zprávám " přídáváme informaci,že Ajša Mandylion byla o víkendu na memoriálu pana Martínka ve všestrannosti, kde byla jediná bílá vrána mezi jagoši a opravdu se neztratila!!!Panu  KUČEROVI a AJŠULCE zde gratulujeme a hluboce před jejich výkony smekáme.

15.9.2008 - holky rostou jako z vody, jsou to momentálně tak trochu buchty,ale to je tím, že jsou jen dvě a maminka se cpe, jako by měl být konec světa, takže přísun živin je opravdu "nadprůměrný" :-) Začínám s nimi chodit ven na zahradu, kde začínají objevovat pestrý svět a vše je neskutečně zajímá.

 9.9. 2008 - přidáno několik fotek našich princezen v sekci štěňata

2. 9. 2008 - dnes byla nakryta fena Fancy FEEBEE z Jeřeně našim Schatziem.Očekáváme špičková štěňátka a už se na ně moc těšíme.

30.8. 2008 -  MVP Mladá Boleslav - Rednock Treasure Hunter obdržel V1, CAJC

 

V chovatelské stanici "Zo Šaratova" je volný moc pěkný trikolorní pejsek, více info najdete zde www.parson-ky.sk  

23. 8. 2008 - Schatzie má ZN s plným počtem bodů!!!!!

 

Dovolte mi, abych zde poděkovala ZUZCE a  IVANOVI, za úžasný víkend, kdy nám poskytli nejen střechu nad hlavou, ale strávili jsme 3 úžasné dny ve společnosti bezvadných lidí.Ještě jednou díky.

18. 8. 2008 Beruška porodila 2 překrásné trikolorní holčičky

16. - 17. 8. 2008 - tento víkend se konala dvoudenní mezinárodní výstava v Bratislavě a byla pro nás opravdu nesmírně úspěšná. Schatzie získal v sobotu CAC a CACIB a v neděli CAC, res. CACIB. Rovněž naši odchovanci nezaháleli a neztratili se v konkurenci. Gregory získal v sobotu V2,v neděli CAJC a BOB a Franklinv sobotu V3, v neděli VD3.V neděli nás také reprezentoval Ygo, který je neustále ve vynikající formě. Tímto bych chtěla vyseknout obrovskou poklonu páníčkům, že takto vzorně reprezentují Mandylion. Díky všem.

5. 8. 2008 - POZOR!!!První uzávěrka na klubovou výstavu je již zítra.

Spuštěna rubrika odkazů. Těším se vaše bannery.

29. 7. 2008 - spuštěna rubrika odchovy

24. 7. 2008 - máme potvrzeno vyšetřením na UTZ, že je naše Beruška opravdu březí.Krásně se kulatí a kolem 20. 8. se můžeme těšit na přírůstky do naší velké rodiny.

18. 7. 2008 - vloženo pár obrázků do fotogalerie.

15.7. 2008 Otevřena sekce štěňata, kde Vás budu seznamovat s plánovanými vrhy. Koncem srpna očekáváme první vrh po Jch Rednock Treasure Hunterovi

3.7. 2008 Doplňuji po dlouhé době aktuality a novinky,neboť nestíhám.

14.6. 2008  Pro naši chovatelskou stanici je toto datum velice významné, neboť se uskutečnil první ročník "Setkání s odchovy" a myslím, že to bylůo velice vydařené a příjemné odpoledne ve společnosti úžasných lidí a báječných psů.

10.1. 2008  Letošní rok bude poněkud náročnější, poněvadž máme v plánu opět začít více vystavovat, neboť zde máme velice nadějného "mladého muže" z Německa, tak pomalu plánujeme a zvažujeme,kam naše kroky v následujících měsících povedou.

 

 

Děkuji všem "dětem ", které mě vzorně informují a svých radostech i starostech. Navštivte naši fotogalerii, kam průběžně přidáváme fotky našich lásek. 

TOPlist